סוונטי המופלאה

סוונטי נחשבת כאחד האזורים המסתוריים בגאורגיה. המסלול האהוב עליי בהחלט. דווקא האזור הזה נחשב כמקום המסכם את גיאורגיה כולה, גיאורגים אומרים שאם לא ביקרת בסוונטי לא ראית את גאורגיה. האזור ההררי הזה זמן רב היה אבוד מציביליזציה ושמר על המראה הבלתי נשכח במשך מאות שנים. כאן גרים סוונים, תושבי הרים הגאים ואוהבי חופש, אנשים שלא נלחמו מעולם ולא היו משועבדים. סוונטי זהה האזור הכי גבוה בגאורגיה, דווקא כאו נמצא הר שחרה, ההר הכי גבוה, בגובה יותר מ5100 מטר

. סוונטי מחולקת לאזור העליון ולאזור התחתון. אנחנו ממליצים להקדיש לפחות יומיים להכירות עם המקום המופלא הזה ולהתחיל את הטיול מאזור קוטאיסי. אנחנו נסע דרך זוגדידי - בירת המגרליה לסוונטי העליון, מוקף בהרים גבוהים מכל הצדדים דרך סוונטי התחתון וכך נגיע למסטיה – עיר הבירה בסוונטי העליון. נעשה עצירה בזוגדידי ונבקר בארמון משפחת דאדיאני, נסיכים מגרליים, בעלים של מגרליה. כאן תראו דוגמאות של התרבות הלאומית הגרוזינית. מסטיה נעלה להר זורולדי (גובה של 2400 מטר)דרך מנוף באורך 1.5 ק"מ ונהנה מנופים עוצרי נשימה של הר אושבה ורכס קווקזי.

בשעות הבוקר נתחיל בטיול ג'יפים ונעלה יותר גבוה. לאושגולי, היישוב הכי גבוה באירופה, נמצא בגובה של 2200 מטר. בזכות המקום הזה סוונטי נכנסה למורשת העולמית אונסק"ו. המגדלים הגבוהים ביותר נבנו במאה 9, כאשר תגיעו לכאן, תרגישו את אווירת ההר העתיקה. קיימת האפשרות השנייה, במקום לנסוע אל אושגולי לנסוע אל הקרחון צ'לאדי. ניסע בג'יפים דרך נהר מסטיאצאלה עד הגשר כאשר בו מסטיאצאלה מתחברת יחד עם הקרחון צאלאדי. במשך המסלול נעלה ברגל דרך היער הציורי. הקרחון נמצא במדרון הדרומי של הרכס הקווקזי. הגובה של הקרחון 1850 מטר.צאלאדי הוא הקרחון היחידי אשר נמצא באזור היער. הדרך אל הקרחון – הרפתקאה מיוחדת לכל חובבי הטבע והאקסטרים. תאמינו, מצפה לכם טיול מדהים ובלתי נשכח.

!!!אנחנו נעזור לך לתכנן את הטיול בכיף

לפרטים ניתן לפנות לאינה עמנואל בטלפון +972502081487
או במייל imanuel72@walla.com