רושקה ואגמים צבעוניים אבודאלאורי (טיול ג'יפים של יומיים)

המסלול הזה מתאים קודם כל לחובבי טבע והרפתקאנים. אתם תכירו את האזור של חבסורטיה ועולם ההרים של קווקז הגדול בגאורגיה הצפונית. המסלול יעבור דרך כביש צבאי גאורגיאני, החוף המזרחי של מאגר ג'ינבל. העלייה ליישוב רושקה עובר דרך כביש מפותל. (הכביש פתוח בין יוני לנובמבר בלבד). הנסיעה תיקח 4 שעות וזו תהיה הרפתקאה מדהימה . היישוב רושקה נמצא בגובה של 2000 מטרים, זה יישוב חבסורטי אוטנטי, שמתגוררים בו 12 משפחות בקיץ ובחורף רוב התושבים יורדים אל העמק.

באיזור הזה יש את האפשרות לרכיבה על הסוסים גזעיים. ברושקה נלון בבית של משפחה חבסורטית שתארח אותנו עם אוכל מדהים, יין משובח, סדנאות בישול וסיפורים על מסורת של חבסורטיים. אתם תוכלו לצפות מהמרפסת של הבית בזריחה עוצרת נשימה. ערפל השחור ירד על פני העמק . לקראת סוף היום נעלה לאגמים צבעוניים אבודלאורי – אלה שלושת אגמים קרחוניים אשר נמצאים על השיפוע הדרומי של חלק טושטי-חבסורי ברכס הקווקזי. האגמים מכונים "צבעוניים" עקב הצבע של המים באגמים. הדרך לאגמים מהיישוב היא 6 קמ לכיוון אחד עם העלייה, לא נדרשת הכנה מיוחדת אך נחוץ להצטייד בנעליים נוחות.

תוך כדי הנסיעה אתם תרגישו את הטבע ואת החופש המסחרר, המרחבים, שקט, ואת השלווה. המטרה של הטיול שלנו היא להגיע לאגמים הצבעוניים. הראשון ביניהם הוא האגם הירוק, האגם הכי קטן מבין השלושה לאחר מכן נרד לאגם הכחול המוקף בפרחים. האגם הלבן, האגם העמוק והגבוה, הנמצא בגובה של 2812 ק"מ, צבע המים מזכיר את צבעו של החלב עקב צורות הקרחוניים. האגמים נמצאים במרחק של 1.5 ק"מ אחד מהשני.

 

אנחנו נעזור לכם לתכנן את הטיול.

לפרטים ניתן לפנות לאינה עמנואל

בטלפון +972502081487

או מייל  imanuel72@walla.com