רצ'ה לצ'חומי  - המולדת של חוונצ'קרה 
רצ'ה לצ'חומי זו הפינה הררית יפה של גאורגיה, שוויץ גאורגי. האזור ממוקם בחלק העליון של הנהר ריאוני על מורדות של הקווקז והוא שייך למערב גאורגיה, המקום מדהים עם טבע מגוון ביופי. אפשר לראות כאן את הרים ופסגות מושלגים של רכס קווקזי, נהרות ומפלים, אגמים ציוריים ומעיינות מינרליים, כרי דשא אלפיניים ויערות בתולים, מערות טבעיות ומורשת אדריכלית.
ראצ'ה היא מקום הולדתו של יין "חוונצ'קרה" המפורסם והמתכונים הייחודיים של המטבח הגאורגי. היכרות עם המקומות הנפלאים הללו תשאיר אצלכם זיכרונות בלתי נשכחים.
אנחנו נתחיל את הטיול מקוטאיסי .המסלול יעבור דרך מעבר נקראלה היפה, המחבר בין אזורי אימרתי וראשה. גובה המעבר הוא 1218מ'. בדרך אנחנו נהנה מהנוף של יערות נשירים וצוקים סלעיים. במהלך במרומי המעבר נראה רכס הרי ראצ'ה (הר תשעת הצלבים" , גובה של 1565מ').
על פסגת האימרתי מצפה לנו פנורמה מדהימה , הר קחוומלי (על פי האגדה, כאן היה עמירן גיבור האפוס הגאורגי כבול - אב טיפוס פרומתאוס) ורכס, אשר משתרע על פני האזור של סאמצחה-ג'אוואחתי ו בורג'ומי. בחלק העליון של צחרדזוורי יש חורבות של בית המקדש העתיק שבו הוקמו תשעה צלבי ברזל. הצלב העשירי, המסיבי ביותר, הוא הניף בנקודה הגבוהה ביותר.
מיד אחרי המעבר נאקרלה, נראה את אגם "שאורי" - זה אגם מלאכותי בגובה של 1105 מ '. מורדות המאגר מכוסים ביערות מחטניים ובכרי אלפים. האוויר משכרר עם הריחות של עשבי תיבול, הצבע טורקיז של מי האגם ללא תחתית משקף שמים יפים. יש הרבה דגים באגם, זה גן עדן לאוהבי דיג. על הגדה המערבית של המאגר נמצאת כנסיית ניקורסמינדה (ניקולס הקדוש) - המטרה הבאה של הטיול שלנו.
כנסיית ניקורמינדה נבנתה במאה ה XI. במקור זה היה מנזר, אך במאה ה -16 הכנסייה שוחזרה והכריזה על הקתדרלה הראשית של אזור רצ'ה. רעידת האדמה ההרסנית של 1989, אשר גרמה נזק למונומנטים היסטוריים רבים של ראצה, כמעט לא השפיעה על ניקורטסמינדה. מדהים ביופיו ושמור בצורתו המקורית את גילופי האבן הטובים ביותר בן 500 שנה מקשט את החזית המקדש ואת הכיפה שלו. בתוך הקתדרלה נראה ציורי קיר נפלאים וקישוטים של המאות ה -16 וה -17. הכנסייה מדהימה ביופיה, שם פיוטי שלה הוא "מעוטר הכלה", היא יצירת מופת אמיתית של האדריכלות הגיאורגית.

"חוונצ'קרה" הוא סוג היין מיוחד בין כל הסוגים של היינות הגאורגיים, המשקה הייחודי שאין לו דומים בעולם. נבקר בכפר של אותו שם, אשר נתן את שם היין. "חוונצקרה" הוא יין אדום למחצה טבעי, הייחודיות שלו טמון המצטבר של התנאים הטבעיים של ההר רצ'ה. חוונצ'קרה האמיתית מורכבת מן הזנים הנדירים ביותר של ענבי Mujuretuli ו Alexandrouli, מעובדים רק המיקרוזאון של הכפר Khvanchkara ומניב 10,000 בקבוקים בשנה.
הביקור ביקב ייתן לכם הזדמנות ייחודית לטעום את חוונצקרה האותנטית, להכיר את הטכנולוגיה של הייצור ואת המוזרויות של תסיסה של ענבים .
חוונצ'קארה הוא יין של אנשים ואופטימים עליזים, הפנינה של היין הגיאורגי והעולם.
בטיול של יומיים נסע לרצ'ה ברכב 44X, נבקר גם בחורבות מנזר צ'לישה (Udabno), שנשמר ממאה 9-10. המנזר נמצא בערוץ נהר שרול, עד היום יש מקדש ללא קמרון עם שרידים של לאפיס לזולי על הקירות ושני פנים של קדושים. בכל עת תוכלו לרדת למערת קארסט פראי ב Gogolati ו למפל Thmori. מעניין לבקר גם במערה Sakinula שמוסתר בחלק היער של הקניון אבן – סוג של מקרר טבעי. המערה קיבלה את שמה מן הקור חודר בכל עת של השנה.
Racha-Lechkhumi הוא מקום מהפנט, שקוע ביופי שלו, גורם להרגשת השלום ואהבת החיים. מלאו את עצמכם עם כוח החיים שגורמים המקומות המדהימים הללו.

המחיר של הטיול של יומים - 300$

המחיר לא כולל ארוחות ולינה בבתי המלון
לפרטים ניתן לפנות לאינה עמנואל בטל. +972502081487
או במייל ן imanuel72@walla.com