מצחטה היא עיר בגאורגיה וממוקמת במפגש הנהרות קורה וארגווי, כ27 ק"מ צפנית לעיר הבירה טביליסי.מצחטה היא אחת מהעתיקות בגאורגיה והוא אתר מורשת עולמית של אונסק"ו. על פי ממצאים ארכיאולוגיים הייתה מצחטה מיושבת כבר לפני 3000 שנה.החל המאה ה-3 לפנה"ס ועד מאה ה-6 לספירה, שמשה העיר כבירתה של הממלכה הגאורגית איבריה. חשיבותה של מצחטה לאורך כל הדרך וקישרה בין הים השחור והים הכספי ועל מצודותיה. מצחטה קיבלה על עצמה ממלכת איבר-יה את הנצרות בשנת 337 ומאז הייתה העיר למרכזה הדתי של גאורגיה ולמקום מושבה של הכנסייה הגאורגית האורטודוקסית, הנקראת גם "ירושלים השנייה".

מצחטה היא עיר בגאורגיה וממוקמת במפגש הנהרות קורה וארגווי, כ27 ק"מ צפנית לעיר הבירה טביליסי.מצחטה היא אחת מהעתיקות בגאורגיה והוא אתר מורשת עולמית של אונסק"ו. על פי ממצאים ארכיאולוגיים הייתה מצחטה מיושבת כבר לפני 3000 שנה.החל המאה ה-3 לפנה"ס ועד מאה ה-6 לספירה, שמשה העיר כבירתה של הממלכה הגאורגית איבריה. חשיבותה של מצחטה לאורך כל הדרך וקישרה בין הים השחור והים הכספי ועל מצודותיה. מצחטה קיבלה על עצמה ממלכת איבריה את הנצרות בשנת 337 ומאז הייתה העיר למרכזה הדתי של גאורגיה ולמקום מושבה של הכנסייה הגאורגית האורטודוקסית, הנקראת גם "ירושלים השנייה".

קתדרלת סווטיצחובלי מהמאה ה-11 היא כנסייה הגדולה בגאורגיה המשמשת כיעודה. משמעות שמה של הכנסייה – "עמוד מעניק חיים".

מנזר הצלב (ג'ווארי) מהמאה ה-6 שוכנת על ראש גבעה מחוץ לעיר ונחשבת למקום הקדוש בגאורגיה. על פי המסורת הקימה נינו הקדושה צלב במקום זה, לפני שהמירה את דתם של תושבי העיר לנצרות.

אלה המקומות שתרצו לחזור אליהם שוב ושוב .

!!!אנחנו נעזור לכם לתכנן את הטיול

ניתן לפנות לאינה עמנואל בטלפון +972502081487

או מייל imanuel72@walla.com