מפלי קינצחה וקניון אוקצה 

 הטיול הזה מיועד לאנשים אוהבי נופים וטבע. לבקר בקניון אוקצה ומפלי קינץ' – זו ההרפתקה מיוחדת. נפלאות הטבע, יצירה, בת יותר ממיליון שנה, מקום מדהים ומרתק .

הקניון ממוקם באזור אימרתי במישור אלפיני אסחי .הקניון מחולק לחלקים נמוכים ועליונים.

אל הקניון התחתון נוכל להגיע בדרך הנוחה, הקניון נפתח לתיירים בספטמבר 2014. הקניון ממוקם בעמק הנהר אוקצה, שמקורותיה בהרי אשה -2400 מ'.

יש נחלים שעוברים מתחת לאדמה ויוצרים מערות קארסט לאורך הדרך. אורכו של הנהר הוא 14 ק"מ, עצי תאשור הענקיים הגדלים על אדמת הקניון, גדות הקניון מכוסות בשיחים, הקניון מוביל בדרך ציורית אל היער הפיות, שהוקם כפארק על ידי נסיכי דדאיני במאה ה -18, שם הם סידרו את מעון הקיץ שלהם. לרוע המזל, עד כה לא נשמר הארכיטקטורה האדריכלית של בית המגורים, אך כרגע נעשית עבודת שיקום.

המסלול לקניון כ -2.2 ק"מ עם ירידות ועליות ברקע של נופים טבעיים מופלאים. נעבור על הנתיב התלוי לאורך הסלעי הקניון (600 מ') . הליכה על גשרים ההשעיה הוא בהחלט מיועד לאנשים אוהבי אקסטרים ,גובה הקניון מגיע עד 180 מ '.

נרשה לעצמנו להוציא את עצמנו מן המציאות, ו"נמריא" מעל התהום של המים הצלולים של אוקצה, המוקף תבליטים מסובכים של סלעים.

לאחר ביקור בקניון נסע לכפר קינצחה אל המפלים, אשר המקומיים מכנים "התאומים", הקניון העליון (1020 מ' מעל פני הים). כאן אנו "נצלול" לתוך הענן של ערפל קשת העוטף את ערוץ מפל זוהר לבן-שלג, מנצנץ באור השמש של ערוץ הנחל.

המקום הזה עדיין לא מוכר לתיירים. לדברי תושבים המקומיים, במהלך האביב כמות הקרחונים זורמת מן הסלעים ונחלים ועולה למפל שגובהו

גדל פי 4.

למרגלות המפל בצל העצים שולטת הקרירות המרעננת של הר העוקץ והניצחון של גופנים לבנים, שנוצרו בטבע באבנים מלוטשות של הקניון.

גובה מפלי קינצ'ה היא כ -100 מ ',המים הזורמים שלהם בצורות החלולות של אגם הקטן, שממנו זורמת זרימת המים אפילו יותר נמוך ממפל המים השני, שגובהו כ -50 מטר. זהו הזדמנות מדהימה לראות את יופיו של קניון לבן כשלג.

הרמוניה של האחדות המופלאה של נהר הררי סוער עם מים צלולים, סלעים ומפלים משאירים רושם בלתי נשכח.

 

המחיר של הטיול 90$

המחיר לא כולל כניסה לאתרים