בקוריאני - אתר סקי ונופש

בקוריאני הוא אתר סקי במחוז Borjomi בגאורגיה. האתר ממוקם על המדרון הצפוני של רכס הרי Trialeti, בגובה של 1,700 מטר מעל פני הים. האזור סביב בקוריאני מכוסה ב יערות מחטניים. אתר הנופש נמצא כ- 30 ק"מ מ- Borjomi והוא ממוקם בתוך מה שנקרא לע בקוריאני. אתר הנופש מקושר ל- Borjomi על ידי רכבת חשמלית צרה. אזור העיירה הנוכחי נבנה על ידי זרמי לבה של הר הגעש Mukheri. ההר הגבוה ביותר באתר הנופש המשמש לסקי נקרא הר Kohta המגיע לסביבות 2200 מטרים מעל פני הים
אתר הסקי בקוריאני נמצא בדרום גאורגיה, כ-180 ק"מ מטבליסי ו-30 ק"מ מהעיירה בקוריאני, המפורסמת במים המינרליים בעלי סגולות בריאותיות. האתר ממוקם במדרון הצפוני של רכס תריאלתי (Trialeti), בגובה 1,700 מ'. האתר הוותיק תוכנן במקור עבור תחרויות סקי ובשנים האחרונות הוא עבר שדרוג ושיפוץ נרחב. כיום יש כאן תשתית מודרנית הכוללת בתי מלון חדשים, מעליות סקי, רכבל, פארק לילדים ואטרקציות נוספות. החורפים הארוכים והמושלגים מבטיחים עונת סקי ארוכה.
מה באתר? יש כאן כמה אזורי סקי: Didively, בגובה של 1,861 מ', עם מסלולי סקי באורך של 14 ק"מ לרמות שונות. מכונת שלג מבטיחה תנאי גלישה טובים לאורך כל העונה. Koktha נמצא באזור גבוה יותר ומציע מסלול סקי באורך 4 ק"מ בדרגת קושי בינונית עד קשה, עם נופים מפעימים של פסגות הקווקז. החלק העליון של המדרון תלול מאוד, עם שיפוע של 52%, וחלקו עובר דרך יער של עצי אשוח.
בבקוריאני יש גם שני פארקים המותאמים לילדים – Didiveli  ו-Joyland עם שלל אטרקציות. מחוץ לעונת הסקי האזור מציע שפע של עניין ואפשרויות טיול, מטיולי הליכה הפארק הלאומי בורג'ומי-חרגאולי ועד לטבילה במרחצאות המרפא בעיירה ברג'ומי, הידועה במים המינרליים בעלי סגולות מרפא הנובעים כאן.
גובה: 2,133-1,626 מ
בקוריאני, עוד נציין, מוקף יערות של מחטי אורן ואויר הרים צלול. האתר נחשב אידיאלי לחופשה משפחתית רגועה ובכפר הסמוך אליו יש מעיינות חמים המומלצים לטבילה. בעיר עצמה יש גן בוטני ותיק עם קולקציה מרשימה של צמחייה אלפינית
'.